bawo logo na strone 23


rejestracja dla pacjentów: 32 253 66 14
szybki kontakt: wypełnij formularz pocztowy

Slide

stomatologia

Stomatologia zachowawcza polega na profilaktyce i leczeniu już powstałych ubytków próchniczych.

Leczenie zachowawcze jest najbardziej powszechną dziedziną w stomatologii i najczęściej wykonywanymi zabiegami. Przykładamy bardzo dużą wagę do działań profilaktyczno-zachowawczych. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług ale przede wszystkim długofalowe relacje z naszymi pacjentami. Nasze leczenie przeprowadzamy bezboleśnie, dbając o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Przeprowadzamy wizyty adaptacyjne dla dzieci.

Stosujemy wypełnienia i materiały najwyższej jakości, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Dużą uwagę przywiązujemy do bezbolesnego wykonania zabiegu. Zabieg zaczyna się od znieczulenie pacjenta, jeśli ubytek jest głęboki, bądź pacjent sobie tego życzy, ze względu na strach przed bólem podczas borowania Następnie Lekarz wykonuję oczyszczenie ubytku próchnicowego, czyli usunięcie tkanek dotkniętych próchnicą za pomocą wiertła, czyli potocznie zwane borowaniem. Założenie wypełnienia, czyli włożenie plomby do ubytku (przebieg tego procesu różni się w zależności o materiału, który jest używany, dlatego też, opiszemy proces zakładania plomby przy użyciu najczęściej używanego materiału - kompozytu).

Na ząb nakładany jest specjalny niebieski żel (kwas ortofosforowy), który lekarz wyciska ze strzykawki. Ma on za zadanie przygotować powierzchnię zęba do połączenia się z plombą. Następnie żel jest spłukiwany (jeśli dostanie się na język pacjent może odczuć jego kwaśny smak). Czasami etap nakładanie żelu jest pomijany (ze względu na rodzaj używanego kompozytu). Ubytek jest suszony za pomocą dmuchawki i smarowany specjalnym płynem (bondem), który lekarz naświetla lampą polimeryzacyjną, aby się utwardził. Płyn ten pomaga połączyć tkanki zęba z plombą. Następnym etapem jest założenie już właściwej plomby, najczęściej w kilku warstwach, gdzie każda z osobna jest naświetlana lampą w celu utwardzenia.   Dopasowanie plomby do zgryzu, czyli dentysta sprawdza czy wypełnienie nie jest zbyt wysokie przy użyciu specjalnej kalki, którą zaleca zagryźć, a następnie nadaje plombie odpowiedni kształt.

KONTAKT Z NAMI

rejestracja pacjentów:

32 253 66 14

 

email:

wypełnij formularz pocztowy


akceptujemy płatności:

card accept list

NASZ ADRES

NZOZ BAWODENT

ul. Markiefki 77
40-212 Katowice

Godziny otwarcia:

pon. - pt.
10:00 - 20:00

 

 


Copyright © 2016-2023 Centrum Stomatologii BAWODENT Dr Nauk Medycznych Bartłomiej Kowal

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie: creatigo.pl | strona korzysta z cookies

powered by: helix ultimate framework | materiały foto: własne, unsplash.com, pixabay.com